Keraminės čerpės: istorija ir didžiausi privalumai

Keraminės čerpės – gerai pažįstamos ir kone visame pasaulyje plačiai naudojami produktai, kurie puikiai tinka dengti stogus. Šiandien daugelyje šalių, o tarp jų, be abejonės, ir Lietuvoje, keraminės čerpės yra itin vertinamos, o tokį požiūrį lemia išskirtinės šių gaminių savybės. Keraminių čerpių, kaip stogo dangos, populiarumas šiuo metu Lietuvoje bemaž neatsilieka nuo kitų šalių. Tiesa, reikėtų paminėti, kad statybos srityje naudojamos čerpės nėra didžiulė naujiena. Nors ir ne tokiu mastu kaip dabar, tačiau mūsų šalyje ši danga buvo žinoma ir eksploatuojama jau gerokai anksčiau.

Keraminių čerpių istorija

Keraminės čerpės žinomos ir naudojamos, ko gero, kur kas ilgiau nei būtų galima pagalvoti. Manoma, kad keraminėmis čerpėmis stogus pradėta dengta dar 12 – 14 amžiuje, kuomet Lietuvoje pradėjo klestėti pilių bei bažnyčių statyba, jos pakeitė iki tol naudotas kiek primityvesnes dangas: molio ir įvairių sausų kultūrų mišinius, pavyzdžiui, šiaudų, akmenines ar iš vario gamintą dangą. Čerpių populiarumą liudija mūsų šalies teritorijoje randamas istorinis palikimas, archeologiniai radiniai, taip pat dar stovintys pastatai, kurių stogai ir šiandien puošiasi prieš kelis šimtus metų dengtomis keraminėmis čerpėmis.
Augant čerpių populiarumui ėmė rastis ir įvairesnių jų rūšių, netrukus pasirodė plokšti gaminiai, kurie savo pirmtakus pranoko paprastesniu dengimu. Danga turėjo prisitaikyti ir prie architektūros pokyčių, keičiantis pastatų konstrukcijoms, daugiau dėmesio skiriant estetikai, puošnumui atsirado poreikis dengti lengvesnius stogus, tačiau buvo rasta išeičių, kaip čerpes pritaikyti keičiant jų formą. Žaliavos universalumas lėmė, kad čerpės puikiai adaptavosi skirtingais laikais, o pradėjus fomuotis pramonės industrijai, tapo masinės gamybos produktu. Atsisakius rankų darbo keraminių čerpių ir jų gamybą perkėlus į fabrikus, šių produktų kaina gerokai sumažėjo, taip pat daug paprastesnis tapo ir jų klojimas, todėl tokią dangą sau leisti galėjo ne tik pilių šeimininkai, didikai ar bažnyčių vadovai, tačiau ir gyvenamųjų namų savininkai. Dar labiau išaugo gaminių įvairovė, tačiau tokie gamybos mastai turėjo ir neigiamų pasekmių, čerpių kokybė suprastėjo, ėmė blėsti jų populiarumas... Tačiau tokia padėtis laikėsi ne ilgai, ir šiandien Lietuvoje keraminės čerpės yra viena populiariausių stogo dangų.

Keraminių čerpių privalumai

Be abejonės, tokį populiarumą lemia ne kas kita, kaip nepriekaištinga kokybė ir išskirtinės savybės, kuriomis pasižymi čerpės. Juk renkantis stogo dangą kiekvienas pirmiausia atsižvelgia į jos sudėtį, žaliavas, iš kurių yra pagaminta, ilgaamžiškumą, atsparumą ir estetinį vaizdą. O, atrodytų, kraminės čerpės šiose srityse tiesiog nepralenkiamos. Pirmiausia – dėl sudėties. Ši danga – absoliutaus natūralumo pavyzdys. Jos sudėtyje nėra jokių sintetinių priemaišų ar cheminių priedų, todėl pasirinkus kokybiškas čerpės galėsite būti ramūs, kad Jūsų namas ne tik neprisideda prie aplinkos taršos, tačiau netgi atvirkščiai, yra visiškai ekologiškas. Kitas svarbus veiksnys – ilgaamžiškumas. Keraminės čerpės yra nepaprastai ilgaamžės, tad naudojant patikrintas žaliavas ir kokybiškai atlikus darbus, paprastai šios dangos apskritai nereikia keisti, kitaip tariant, ji savo savybių nepraranda tol, kol tinkamas eksploatuoti yra ir pats namas.  Apie atsparumą  nėra nė ką sakyti – keraminės čerpės atsparios ne tik šalčiui, temperatūros svyravimui, tačiau net ir karščiui, ugniai. Na, o kalbant apie estetiką – vargu ar galima rasti kitą, estetiškiau atrodančia stogo dangą, nei čerpės – tai, pirmiausia, lemia jų natūralumas, o taip pat ir universalumas, nes jos puikiai dera prie bet kokio stiliaus ar dizaino pastatų. 

Klinkerhaus.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su klinkerhaus.lt slapukų politika.

Sutinku