Kodėl ne visos plytos yra klinkerio plytos

Apie klinkerio plytas, ko gero, yra girdėję daugelis. Jų tvirtumas, atsparumas ir ilgaamžiškumas yra geriausia šio produkto vizitinė kortelė. Nepriekaištinga kokybė ir teigiami atsiliepimai lemia nuolat augantį jų populiarumą, todėl vis daugiau naujakurių ar būstą atsinaujinti nusprendusių namų savininkų renkasi būtent šiuos produktus. Vienintelė problema iškyla tada, kai pastariesiems tenka plytas rinktis, ir klinkerio gaminius reikia atskirti nuo kitų, išoriškai į juos panašių, produktų, pavyzdžiui, sendintų plytų. Nors jų išvaizda panaši, tačiau šie du skirtingi produktai negali būti lyginami. Ir svarbiausia čia ne žaliava, iš kurios plytos yra pagamintos, o savybės, kuriomis produktai pasižymi. Tad kodėl ne visos plytos yra klinkerio plytos?

Klinkerio plytų savybės ir išskirtinumas

Vos pradėjus kalbėti apie klinkerį, kone iškart minimos išskirtinės jo savybės, privalumai, kuriais nepasižymi jokia kita žaliava – tai nepaprastas atsparumas aplinkos poveikiui (jo neveikia nei karštis, nei šaltis, nei kiti gamtos veiksniai), tvirtumas (tinkamai atlikus darbus klinkerio gaminiai gali išlaikyti didelį svorį, netrupa, neskilinėja) ir ilgaamžiškumas (jie neblunka, nepraranda savybių, gali būti nekeičiami kone visą eksploatacijos laiką). Todėl renkantis plytas, nereikėtų pasitikėti panašumu ir manyti, kad kitos plytos yra prastesnės vien todėl, kad nėra vadinamos klinkerio plytomis, toli gražu taip nėra – ir kokybe jos gana smarkiai skiriasi. Esminis bruožas, skiriantis klinkerio plytas nuo ne klinkerio plytų – vandens įgertis. Kitaip tariant, kiek procentų vandens plyta sugeria ją į jį panardinus. Pagal galiojančius kokybės standartus, klinkerio plytos negali sugerti daugiau nei šešių procentų vandens, palyginus šį rodiklį su kitomis plytomis, kurios kartais sugeria net iki dvidešimties procentų, skirtumas akivaizdus.
 

Kaip pavyksta pasiekti tokius stebinančius rezultatus

Nors klinkerio plytos yra gaminamos tik iš natūralių medžiagų – pagrindinė jų dalis yra molis, tačiau ypatinga plytų gamybos technologija suteikia galimybę pasiekti stebinančius produktų rezultatus. Išskirtines jų savybes, pirmiausia, lemia sudėtyje esanti geležis, didžiulis jos oksidų kiekis, o taip pat ir tai, kad plytos ruošiamos itin aukštoje temperatūroje, todėl tampa atsparios ir tinkamos išlaikyti itin dideles apkrovas.

Klinkerio plytų rūšys

Klinkerio plytos skiriamos į dvi pagrindines rūšis pagal struktūrą. Jos gali būti arba vientisos, arba skylėtos (plytos korpuse esama specialiai padarytų ertmių, tačiau plytos savybėms tai įtakos neturi). Šios pagrindinės rūšis skiriamos į smulkesnes – tai skirtingo dydžio plytos (gaminamos ne tik standartinės, kurių matmenys 240 mm x 115 mm x 71 mm), taip pat gali varijuoti ir jų spalva. Klinkerio plytų spalvų įvairovė stebina ne mažiau, nei jų kokybė. Iš tokių natūralių medžiagų kaip molis, smėlis, atrodytų, nieko stebinančio pagaminti neįmanoma, tačiau klinkerio plytų spalvų paletė – išties plati. Tai gali būti nuo šviesiausių atspalvių (balta, rusva, kreminė, gelsva) iki pačių tamsiausių (pilka, tamsiai ruda ir net juoda). Tiesa, svarbu paminėti, kad kaip pačios plytos gaminiams natūraliai (tik iš natūralių žaliavų), taip ir jų spalva išgaunama tik natūraliu būdu. Pastaroji ir jos intensyvumas bei tonai priklauso nuo to, kokių rūšių molis buvo naudojamas gaminant plytų mišinį, taip pat temperatūros, kurioje jos buvo degamos bei laiko, kurį buvo degamos. Šiuo metu rinkoje klinkerio plytos yra vienas ekologiškiausių sprendimų, o tai taip nepaprastai prisideda prie jų populiarumo.

 

 

 

Klinkerhaus.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su klinkerhaus.lt slapukų politika.

Sutinku