Keraminės čerpės

keramines cerpesStogas yra vienas svarbiausių statinio elementų, todėl itin svarbu atsakingai rinktis jo dangą. Pastaroji turi būti derinama ne tik pagal architektūrinį stilių ar stogo nuolydį, bet ir atitikti kitus keliamus reikalavimus. Kone geriausia stogo dangos alternatyva šiuo metu yra keraminės čerpės. Be to, kad pasižymi kitomis puikiomis savybėmis, vienas didžiausių šios dangos privalumų – paprastai ši investicija būna vienkartinė.

Keraminės čerpės yra iš degto molio gaminamas grubios keramikos produktas, kuris statybų srityje yra labai populiarus – tai viena dažniausiai pasirenkamų šlaitinio stogo dangų. Kadangi šios čerpės gaminamos iš natūralios žaliavos – molio – pastarasis gali turėti įtakos čerpės atspalviui, sukelti lengvus jo svyravymus. Čerpės gali būti trijų rūšių: natūralios spalvos čerpės, angobuotos bei glazūruotos.

Keraminių čerpių rūšys

Esminis natūralios spalvos, glazūruotų bei angobuotų keraminių čerpių skirtumas – spalvų paletė. Natūralios čerpės paprastai yra raudono atspalvio, kurį suteikia čerpių sudėtyje esantis geležies oksidas. Angobuotos ir glazūruotos čerpės pasižymi kiek gausesniu spalvų spektru – šie gaminiai gali būti nuo natūralaus molio, rusvos, pilkos, grafito iki vario raudonio, antracitinės, žalios, mėlynos ar net juodos spalvos.

Angobuotų keraminių čerpių spalva išgaunama įvairiais mineraliniais priedais, kurie naudojami prieš čerpės degimą. Glazūruotųjų paviršius dengiamas skaidriu ar atspalvį turinčiu lydyto stiklo sluoksniu, todėl šių čerpių paviršius yra lygus, tvirtas ir blizgus. Jas nesudėtinga prižiūrėti – šios čerpės beveik nesipurvina, o glazūros (lydyto stiklo) sluoksnis, kuriuo padengtas jų paviršius, apsaugo ir nuo žalingo mechaninio poveikio.

Tiek angobuotų, tiek glazūruotų čerpių sudėtyje yra mineralų, išdegančių čerpės degimo metu. Būtent dėl šių sudedamųjų dalių keraminių čerpių stogo danga yra ne tik ilgaamžiška bet ir atspari UV spinduliams.

Derinant čerpių glazūravimo ir angobavimo technikas išgaunama nauja čerpių rūšis – blizgi angoba (arba „Edelengobe”).

Keraminių čerpių ištakos

Molis, kaip statybinė medžiaga, naudojamas jau be galo ilgą laiką. Pirmieji šios žaliavos paminėjimai rašytiniuose šaltiniuose siekia dar senovės graikų laikus, kur jis jau tada buvo vertinamas ir plačiai naudojamas. Laikui bėgant molio populiarumas tik auga, o štai po garo mašinų atsiradimo imta ir masiškai gaminti keramines čerpes. Pramoninės šių produktų pradžia laikoma XIX amžiaus pabaiga, o nuo XX amžiaus antrosios pusės keramines čerpes imta degti krosnyse, kuriose buvo aukštesnė nei 1000 laipsnių temperatūra. Šis gamybos būdas suteikė galimybę išgauti savybes, kuriomis keraminės čerpės išsiskiria ir dabar – ypatingą atsparumą šalčiui.

Keraminių čerpių pritaikymas šiandien

Keraminės čerpės yra visiškai natūralus, ekologiškas stogo dangos pasirinkimas. Jos ne tik nepriekaištingai atrodo iš išorės, tačiau ir padeda palaikyti tinkamiausias mikroklimato sąlygas patalpų viduje, o ką jau kalbėti apie išskirtinį namo šeimininkų stiliaus pojūtį, kurį jos pabrėžia. Per pastaruosius kelis dešimtmečius šios čerpės tapo vis populiaresnės, o tai puikiai įrodo, kad investicija išties vertinga. Šių laikų moderniojoje architektūroje keraminės čerpės naudojamos jau ne tik kaip stogo danga, bet vis dažniau naudojamos ir įrengiant ventiliuojamus fasadus. Čia paprastai pasirenkamos plokščios, visiškai lygios čerpės.

Siūlome rinktis: plokščias čerpes, „Marselio“ tipo, olandiško tipo arba S formos, romėniškas, žvynelines „Bebro uodega“ bei čerpes „Vienuolis-vienuolė“.

Atstovaujame garsiausius gamintojus: „Creaton”, „Erlus”, „Koramic”, „Laumans”, „Nelskamp”, „Pottelberg”, „Tonbaustoffe Roben”, „Tondach” ir „Wienerberger”.E_58_rot_engobiert.jpg Keraminės čerpės E 58
linea_sinterrot.jpg Keraminės čerpės LINEA
karat-xxl_rot_engobiert.jpg Keraminės čerpės KARAT...
11_IS.jpg Keraminės čerpės IDEAL...
tiefasupra_12_altfarben.jpg Keraminės čerpės TIEFA...
idealvariabel_11_naturrot.jpg Keraminės čerpės IDEAL...
ratio_naturrot.jpg Keraminės čerpės RATIO...
piemont_miedziana_angobowana.jpg Keraminės čerpės PIEMON...
MonzaPlus_miedziana_angobowana.jpg Keraminės čerpės MONZA...
samba_11.jpg Keraminės čerpės SAMBA...
tondach-francouzska-12-rezna.jpg Keraminės čerpės Franco...
tondch_naturrot.jpg Keraminės čerpės FIGARO
actua_naturrot.jpg Keraminės čerpės Actua...
alegra-9-naturalna-czerwien.jpg Keraminės čerpės Alegra...
L15-naturalna-czerwien.jpg Keraminės čerpės L 15
marsylka-naturalna-czerwien.jpg Keraminės čerpės Marsyl...
301_amarant.jpg Pottelberg 301 keraminė...
images.jpg Aleonard Patrimoine ker...
zvyneline_cerpes_molio_sp._kunice_.jpg Žvynelinės čerpės "bebr...
simfonie_naturrot.jpg Sinfonie keraminės čerp...
futura_naturrot.jpg Futura keraminės čerpės
terra_optima_naturrot.jpg Terra Optima keraminės...
creaton_domino_naturrot.jpg Domino keraminės čerpės
creaton_keramines_cerpes_balance_naturrot_molio_sp._.jpg Balance keraminės čerpė...
Creaton_titania_vario_raudonumo_engoba.png Titania keraminės čerpė...
plokscios_keramines_cerpes_Roben_Bergamo_antracit.jpg Bergamo keraminės čerpė...
SIMPLA_NUANCE_czarna_angobowana_polac-550x320.jpg Simpla keraminės čerpės
verona_fl_che_naturrot_1.jpg Keraminės čerpės VERONA

Keraminių čerpių privalumai

klinkeris Vienas didžiausių keraminių čerpių privalumų – platus jų pritaikymas. Pastaruoju metu jos naudojamos ne tik atliekant pastatų restauravimą ar renovavimą, bet vykdant statybas. Jas išvysti galima ne tik ant pastatų stogų, tačiau ir ventiliuojamuose fasaduose. Toks spartus šių čerpių populiarumas ir nuolat augančios simpatijos, žinoma, ne be priežasties. Tai lemia šių gaminių tvirtumas be atsparumas. Aukštos kokybės, profesionaliai pritvirtintos keraminės čerpės pirminės išvaizdos nepraranda net ir kelias dešimtis metų (gamintojas garantiją gali suteikti net iki 50 metų!) O svarbiausia – ilgą laiką keraminėmis čerpėmis galima džiaugtis neskiriant joms prižiūrėti per daug laiko: jų nereikia šveisti bei plauti, jos atsparios ir aplinkos poveikiui. Na, ir vis dėlto pats didžiausias jų privalumas – šiuo metu vis daugiau dėmesio sulaukianti ekologija. Keraminės čerpės yra visiškai nekenksmingos, ekologiškos ir net mažina radiacijos poveikį.

Keraminių čerpių atsparumas

klinkerisKeraminių čerpių atsparumas išgaunamas jų gamybos metu, todėl visomis išskirtinėmis savybėmis šie produktai pasižymi net ir nenaudojant ir nedengiant jų jokiomis kitomis priemonėmis. Naudojant čerpes mūsų klimato sąlygomis, ypač svarbus yra tai, kad keraminės čerpės atsparios šalčiui – savybių jos nepakeičia net esant itin žemai temperatūrai. Be to, jos yra laidžios orui, todėl ant šių čerpių nesikaupia ir vanduo – jis tiesiog išgaruoja.


Susisiekite dėl keraminių čerpių
Klinkerhaus.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su klinkerhaus.lt slapukų politika.

Sutinku