Klinkerinės plytelės – gamybos technologija ir įvairovė

Klinkerinės plytelės, ko gero, visiems gerai žinomas produktas, kuris, jį pasirinkusius, džiugina kokybe ir patvarumu. Ši žaliava išskirtinėmis savybėmis garsėja visame pasaulyje – ji yra atspari tiek gamtos, tiek buities poveikiui, jos žalingai neveikia nei permainingi orai, nei temperatūros svyravimas. Klinkerinės plytelės yra atsparios vėjui, lietui bei kitiems krituliams, saulės kaitrai ar kitų šilumos šaltinių skleidžiamam karščiui. Šios savybės lemia jų ilgaamžiškumą ir nesudėtingą priežiūrą. Žinoma, gali kilti klausimų, kaip pavyksta tokias stebinančias savybes išgauti. Atsakymas gana paprastas – klinkerinės plytelės gaminamos pagal specialią technologiją, kuri ir užtikrina tokias šių produktų savybes, o taip pat ir stebinančią pačių gaminių įvairovę, todėl jie gali būti pritaikyti tiek išorėje, tiek pastato viduje.

Klinkerinių plytelių gamybos technologija

Klaidinga būtų manyti, jog klinkerinių plytelių tvirtumą ir atsparumą lemia sintetiniai priedai, nes tai visiškai natūralūs gaminiai, o pagrindinė jų gamybos žaliava – tam tikros rūšies natūralus molis bei organinės priemaišos (tai gali būti šamotas arba špatas), taip pat vanduo ir keletas kitų tik natūralios kilmės komponentų. Kaip nepaprastai trapų molį paversti kone plienui tvirtumu prilygstančia statybine medžiaga? Tai ir yra didysis klinkerinių plytelių gamybos technologijos stebuklas. Stulbinantis rezultatas pasiekiamas gautą molio mišinį kaitinant specialiose krosnyse, itin aukštoje temperatūroje. Tokiu būdu, nenaudojant jokių cheminių ar sintetinių priedų, trapusis molis virsta nepaprastai bet kokiems veiksniams atspariu gaminiu (klinkerinių plytelių neveikia ne tik karštis ar šaltis, temperatūros svyravimas, tačiau jis taip pat atsparus ir ėdrioms druskoms, į jį neįsigeria purvas ir panašios medžiagos), o svarbiausia – ir ilgaamžiu. Klinkerinės plytelės išlieka nepakitusios ir nepraranda savybių ne vieną dešimtį metų.

Klinkerinių plytelių įvairovė

Klinkerinės plytelės – natūralus ir nepaprastai stilingai atrodantis sprendimas, suteikiantis jaukumo ir šilumos. Šis gaminys nesensta ir visada išlieka madingas, ko gero, todėl, kad nesudėtingai dera prie įvairios tekstūros gaminių, pirmiausia todėl, kad yra universalus. Na, o kuriančius įmantresnes kompozicijas ir nusprendusiems naudoti klinkerines plyteles, gera žinia turėtų būti tai, kad jų įvairovė išties gausi. Tai ypač aktualu tiems, kurie klinkerines plyteles ketina naudoti kaip interjero elementą, o galimybė tai padaryti tuo pačiu lemia ir šių gaminių populiarumą. Iš tiesų, šie produktai pasirinkimo platybe nenuvilia – galima įsigyti įvairiausių spalvų ir dydžių, skirtingo storio ir struktūros, aštriabriaunių, sendintų ir glazūruotų, skirtų vidaus ar lauko darbus atlikti.
Tiek pagal interjerą, tiek pagal eksterjerą galima derinti nuo šviesiausių spalvų (baltos, kreminės, rusvos klinkerio plytelės) iki gerokai tamsesnių (pilkos, rudos) ar net visiškai juodų gaminių. Pasirinkus šiuos produktus, dizaino laisvė – visiškai nevaržoma, nes iš galybės galimų variantų tikrai rasite tinkamiausią ir geriausiai derantį prie sodo ar vidaus kompozicijos. Ryškesnės, pavyzdžiui, raudonos spalvos plytelės, neabejotinai patrauks dėmesį ir taps pagrindiniu dizaino elementu. Švelnesnis, kreminis ar rusvas variantas suteiks daugiau šilumos ir subtilaus žavesio, tačiau kad ir kurį pasirinktumėte – tai bus stilingas sprendimas.

Kur dažniausiai naudojamos klinkerinės plytelės

Nors tendencijos nuolat keičiasi ir į statybos sritį naujovės skverbiasi, ko gero, sparčiau nei kur kitur, klinkerinės plytelės jau kurį laiką yra populiariausias fasadų įrengimo sprendimas. Kodėl jas dažniausiai renkamasi klijuoti būtent čia? Neabejotinai dėl atsparumo ir lengvos priežiūros. Plytelių nereikia keisti ir beveik nereikia plauti – nešvarumai į jas neįsigeria, todėl priežiūra yra minimali.

 

 

 

Klinkerhaus.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su klinkerhaus.lt slapukų politika.

Sutinku