Klinkeris – originali interjero detalė

Namų interjeras – vienas svarbiausių ir daugiausiai dėmesio sulaukiančių būsto įrengimo ar atnaujinimo etapų. Paprastai skrupulingai parenkami ne tik baldai, jų funkcionalumas, išdėstymas ir galimybės ar kruopščiai apgalvojama sienų spalva, tačiau ne mažiau svarbi ir jų rūšis, medžiagos. Ne paslaptis, kad pastaruoju metu vis daugiau svarbos teikiama ekologijai ir natūralumui. Ko gero, taip yra ne tik dėl to, kad vis opesnėmis tampa globalios problemos, tačiau ir todėl, kad natūrali medžiaga visada yra malonesnė, mielesnė nei sintetiniai jos pakaitalai. Ypač namuose, erdvėje, kurioje praleidžiame didžiąją dalį laisvo laiko, kurioje svarbiausia jaukumas – interjero detalės ir medžiagos turėtų būti parenkamos itin atsakingai. Juk neretai nuo to priklauso ne tik emocinė, tačiau ir sveikatos būklė.

Natūralios medžiagos populiarumu niekada nenusileido ir veikiausiai nenusileis nenatūralioms, o jų realizavimą namų erdvėje lemia tik sumanumas ir kūrybiškumas, todėl neturėtų stebinti, jog vis dažniau tarp interjero detalių atsiranda ir klinkeris. Įprasta manyti ir matyti klinkerį pastato išorėje, iš šios žaliavos pagamintomis plytomis klijuojami fasadai, čerpėmis dengiami stogai, tačiau jis puikiai tinka ir viduje.

Interjero sprendimai naudojant klinkerį

Tiesą pasakius, klinkeris, kaip interjero detalė, pradėtas naudoti jau prieš kurį laiką – iš pradžių juo buvo dengiamos virtuvės sienos ar jų dalis, taip pat atliekami apdailos darbai greta viduje esančių židinių. Tai patvari ir lengvai prižiūrima medžiaga, todėl nuvalyti virtuvėje esančias plyteles nesukelia jokių sunkumų, o atsparumas karščiui užtikrina, kad ir greta židinio esantis klinkeris nepraras savybių net veikiamas aukštos temperatūros. Klinkerio privalumai buvo pastebėti ir įvertinti, todėl jo populiarumas tik auga ir šiandien ši medžiaga naudojama kur kas plačiau. Dėl estetinės išvaizdos ir kuriamo originalaus dizaino jas renkamasi klinuoti kambariuose: miegamajame, svetainėje, vonioje. Tokiu atveju klinkeriu dažniausiai klijuojama ne visa pasirinkto kambario siena, o tik jos dalis arba ne visos, o tik kažkuri viena iš sienų, liksį plotą derinant, kad būtų sukurtas vientisas ir harmoningas interjeras.

Klinkeris vonioje ir miegamajame

Klinkeris išsiskiria ypatingu atsparumu, todėl jo neveikia ne tik karštis, tačiau ir drėgmė. Klijuojant klinkerį vonios kambaryje būsite užtikrinti, kad sienos ilgą laiką atrodys taip, lyg ką tik būtų atliktas remontas, klinkeris nepraras nei išvaizdos, nei gerųjų savybių. Kur paprastai vonios kambaryje klinkeris klijuojamas? Galimybės beribės, todėl tai visiškai priklauso nuo dizainerių ar būsto savininkų fantazijos. Klinkerį renkamasi klijuoti ant sienos, prie kurios montuojama kriauklė – aptaškius jį nesunku nuvalyti, jo nepažeidžia vanduo, kuris neišvengiamai užtykšta. Neretai ant tokios sienos kabinamas veidrodis, o jei kitų sienų klinkeriu neklijuojama – jų apdailai renkamasi medieną, šios dvi natūralios medžiagos nepaprastai gerai dera kartu. Taip pat klinkeris dažnai naudojamas ir erdvę aplink vonią ar dušo kabiną klijuoti ir kt. Miegamajame šios medžiagos gaminius mėgstama dėl to, kad jie visiškai natūralūs, todėl neužteršia oro, kuriuo kvėpuojama visą naktį. Klinkeriu nevengiama klijuoti zonas prie lovos, virš galvūgalio. Kaip ir vonios kambaryje, taip ir miegamajame klinkeris paprastai derinamas su mediena, jos elementais ar akcentais, neretai pasirenkama vieną sieną klijuoti klinkeriu, kitas – dažyti. Miegamajame klinkeris suteikia išskirtinio jaukumo, šilumos, todėl ir poilsis tampa kokybiškesnis, labiau atsipalaiduojama. Tai originalus, tačiau universalus sprendimas, prie kurio dera įvairūs dekoro elementai, skirtingos tekstūros, todėl pasirinkus klinkerį namai visada atrodo stilingai. 

Klinkerhaus.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su klinkerhaus.lt slapukų politika.

Sutinku