Klinkerio trinkelės – kur ir kaip naudoti

Klinkerio trinkelės, jas atradusiems ir išbandžiusiems, gerai pažįstamos ir, ko gero, tapo nepakeičiama namų dalimi. Tačiau tiems, kuriems su šiomis trinkelėmis susidurti dar neteko, neretai kyla klausimų, kur ir kaip produktai naudojami. Ką gi, veikiausiai reikėtų pradėti nuo to, kas apskritai yra klinkeris ir kaip jis ruošiamas. Tai nepaprastai tvirta ir atspari žaliava, kurios išskirtines savybes lemia gamyboje naudojamos tik natūralios medžiagos ir speciali gamybos technologija. Tai kelių molio rūšių (molis yra pagrindinė mišinio dalis, didžiuliai jo luitai trupinami ir smulkinami tol, kol iš jų gaunami milteliai, tinkami mišiniui), vandens, šmato ir šamoto mišinys ir kurio pagaminti įvairių formų ir dydžių produktai kaitinami itin aukštoje temperatūroje, kad tokiu būdu įgautų jau minėtas savybes. Išskirtinis šios žaliavos bruožas – minėtųjų savybių ji nepraranda net po ilgų naudojimo metų – neblunka, netrupa, neskilinėja, išlieka tokia pat atspari tiek šalčiui, tiek ir karščiui, vėju, krituliams ar kitam žalingam aplinkos poveikiui. Ko gero būtent tai lėmė, kad klinkeris ne tik kitose šalyse, tačiau ir Lietuvoje, yra žinomas jau ne vieną šimtmetį. Gerokai prieš mūsų amžių jis buvo naudojamas įvairių pastatų statyboje, tai liudijančių istorinių paminklų šalyje apstu ir dabar. Keičiantis gamybos technologijoms klinkerio gaminių pasiūla nuolat auga, didėjo jų įvairovė. Šis procesas aktyvus ir šiomis dienomis, todėl iš klinkerio gaminami produktai jau kurį laiką pritaikomi ne tik statyboje, tačiau ir kuriant interjerą, realizuojant jį kaip dizaino elementą.

Krinkelio trinkelės – iš šios žaliavos pagaminti, pagal tam tikrus matmenis supjaustyti produktai, kurie paprastai naudojami apdailą lauke atlikti. Klinkerio trinkelės Lietuvą pasiekia iš kitų Europos šalių (didžioji dalis iš Olandijos bei Vokietijos).

Kur naudojamos klinkerio trinkelės

Klinkerio trinkelės yra vienas dažniausiai pasitaikančių sprendimų lauko erdvėse ar prie namo. Jos puikiai tinka tiesti tiek viešai naudojamus takus (pėsčiųjų, dviračių) ar  grįsti aikštelės, tačiau ir nuosavų namų kiemuose, kur šios trinkelės vis dažniau naudojamos automobilio stovėjimo vietą ar sodo takelius grįsti. Gausi spalvų ir formų paletė suteikia galimybę nepaprastai paįvairinti aplinką, sukurti savitą, originalų interjerą. Be to, klinkerio trinkeles galima naudoti ir įrengiant terasą, dekoruojant namą, tokiu atveju takeliai ir klinkerio elementai fasade kuria vientisą, harmoningą vaizdą. Kita vertus, galima rinktis skirtingų atspalvių trinkeles ar derinti skirtingą jų klojimo raštą ir tokiu būdu erdves optiškai atskirti, tačiau neišardyti jų visumos. Kūrybiškai panaudotos ir kokybiškai suklijuotos klinkerio trinkelės užtikrina originalų ir visada stilingą eksterjerą. Na, o svarbiausia – jos reikalauja minimalios priežiūros. Kitaip tariant, klinkerio trinkelių nereikia plauti ar šveisti, jos atsparios druskoms, į kas neįsigeria purvas, alyva, neveikia temperatūra. Garantuotas ir saugumas – net stipriai lyjant trinkelės netampa slidžios, o natūrali jų kilmė užtikrina, kad kieme naudojate tik ekologiškus produktus.

Kaip naudojamos klinkerio trinkelės

Klojant klinkerio trinkeles labai svarbu jų kokybė ir darbų išmanymas, mat vienas svarbiausių dalykų, norint, kad atsiskleistų visos gerosios jų savybės ir grindinys tarnautų tikrai ilgai, yra siūlės. Tik tuomet, kai jos yra tinkamai suformuotos, galima tikėtis, jog produktai pasižymės minėtuoju patvarumu. Na, o kalbant apie estetinį vaizdą – rekomenduojama rinktis trinkelės, pagamintas vienu metu (iš tos pačios partijos), priešingu atveju gali skirtis jų spalva, o dėl to suprastėti ir vaizdas.
 

 

 

Klinkerhaus.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su klinkerhaus.lt slapukų politika.

Sutinku