Keraminės čerpės

keramines cerpesLabai svarbu atsakingai pasirinkti stogo dangą, paisant  architektūrino stiliaus, stogo nuolydžio bei kitų techninių sąlygų - stogas yra bene viena iš svarbiausių pastato dalių. Keraminės čerpės – tai puikus vienkartinis investavimas į statomą ar renovuojamą pastatą.

Keraminės čerpės yra grubios keramikos statybinis elementas iš degto molio, kuris yra naudojamas šlaitinių stogų dengimui. Visos molinės čerpės yra skirstomos į: natūralios spalvos, angobuotas ir glazūruotas. Natūrali žaliava – molis, šiek tiek įtakoja čerpės atspalvį, kuris gali lengvai svyruoti. Angobuotų bei glazūruotų čerpių sudėtyje yra mineralų, kurie išdega kartu su čerpe ir būtent dėl šios priežasties stogo danga yra atspari UV spinduliams ir ilgaamžiška, čerpių spalvų gama labai plati nuo natūralios molio, vario raudonumo, pilkos, rudos, grafitinės, antracitinės, juodos iki žalios ar mėlynos. Molio kaip statybinės medžiagos naudojimas yra žinomas nuo neatmenamų laikų, rašytiniuose šaltiniuose graikų rašytojas Pindaras mini, jog keramines čerpes korintiečiai naudojo jau 450 m. pr. Kr. (remtasi http://de.wikipedia.org/wiki/Dachziegel ). Atsiradus garo mašinoms prasidėjo ir pramoninė keraminių čerpių gamyba dideliais kiekiais. Pramoninės keraminių čerpių gamybos pradžia galima laikyti 1881 m. , nuo 1960 čerpės yra degamos gamtinių dujų krosnyse, aukštesnėje nei 1000 laipsnių temperatūroje. Butent nuo šio laikotarpio čerpės pasižymi bei išsiskiria aukštu atsparumu šalčiui. Natūralios molio spalvos čerpės esti dažniausiai raudonų atspalvių, kuriuos suteikia geležies oksidas. Angobuotoms keraminėms čerpėms spalvą suteikia įvairiausi mineraliniai priedai, užnešami ant čerpės prieš jos išdegimą. Glazūruotų keraminių čerpių paviršių dengia skaidrus arba spalvotas lydyto stiklo sluoksnis, jų paviršius – lygus, blizgus ir tvirtas, jos ne taip greitai išsipurvina. Glazūruotas čerpes galima pagaminti beveik bet kokios spalvos. Padengtos glazūra čerpės yra labai atsparios mechaniniams poveikiams. Angobavimo ir glazūravimo kombinacijoje atsiranda naujas čerpės paviršiaus padengimo tipas „Edelengobe“ (blizgi angoba).

Keramikinės stogo čerpės yra absoliučiai natūralus ir ekologiškas produktas, leidžiantis namuose sukurti idealų mikroklimatą, o iš išorės pabrėžiantis Jūsų išskirtinį stiliaus pojūtį bei supratimą apie tinkamas investicijas gyvenime.

Pastaruosius 10 - 15 metų keraminės čerpės naudojamos ne tik kaip stogo danga, šiuolaikinėje modernioje statyboje čerpes galima pamatyti ir naujame amplua - ventiliuojamas fasadas. Ventiliuojamų fasadų įrengimui dažniausiai naudojamos plokščios, visiškai lygiu paviršiumi, keramines čerpes.

Galimos formos: plokščios čerpės, "Marselio" tipo, S formos - olandiško tipo , "vienuolis - vienuolė", žvynelinės "bebro uodega"  čerpės, romėniškos čerpės.

Atstovaujami gamintojai: Tonbaustoffe Roben, Nelskamp, Creaton, Laumans, Erlus, Pottelberg, Koramic, Wienerberger, Tondach.E_58_rot_engobiert.jpg Keraminės čerpės E 58
linea_sinterrot.jpg Keraminės čerpės LINEA
karat-xxl_rot_engobiert.jpg Keraminės čerpės KARAT...
11_IS.jpg Keraminės čerpės IDEAL...
tiefasupra_12_altfarben.jpg Keraminės čerpės TIEFA...
idealvariabel_11_naturrot.jpg Keraminės čerpės IDEAL...
Nelskamp_Nibra_DS_5_naturrot.jpg 9,56 Eur/m2 keraminės č...
ratio_naturrot.jpg Keraminės čerpės RATIO...
piemont_miedziana_angobowana.jpg Keraminės čerpės PIEMON...
MonzaPlus_miedziana_angobowana.jpg Keraminės čerpės MONZA...
bornholm_czerwona.jpg Keraminės čerpės BORNHO...
samba_11.jpg Keraminės čerpės SAMBA...
tondach-francouzska-12-rezna.jpg Keraminės čerpės Franco...
tondch_naturrot.jpg Keraminės čerpės FIGARO
actua_naturrot.jpg Keraminės čerpės Actua...
alegra-9-naturalna-czerwien.jpg 8,69 Eur/m2 Keraminės č...
L15-naturalna-czerwien.jpg Keraminės čerpės L 15
marsylka-naturalna-czerwien.jpg Keraminės čerpės Marsyl...
301_amarant.jpg Pottelberg 301 keraminė...
images.jpg Aleonard Patrimoine ker...
zvyneline_cerpes_molio_sp._kunice_.jpg Žvynelinės čerpės "bebr...
simfonie_naturrot.jpg Sinfonie keraminės čerp...
futura_naturrot.jpg Futura keraminės čerpės
terra_optima_naturrot.jpg Terra Optima keraminės...
creaton_domino_naturrot.jpg Domino keraminės čerpės
creaton_keramines_cerpes_balance_naturrot_molio_sp._.jpg 7.39 eur/m2 Balance ker...
Creaton_titania_vario_raudonumo_engoba.png Titania keraminės čerpė...
plokscios_keramines_cerpes_Roben_Bergamo_antracit.jpg Bergamo keraminės čerpė...

Keraminių čerpių privalumai

klinkeris Pirmiausia, keramines čerpes galima pritaikyti gana plačiai, jos naudojamos ne tik restauruojant ar renovuojant pastatus, tačiau ir statant naujus. Keraminės čerpės naudojamas ne tik kaip stogų danga, bet ir ventiliuojamų fasadų įrengimui. Ši danga sparčiai populiarėja ir pelno vis daugiau simpatijų, o pagrindinis tai lemiantis veiksnys – keraminių čerpių patvarumas ir atsparumas. Kokybiški, tinkamai pritvirtinti gaminiai nepraranda pirminės išvaizdos net keliasdešimt metų (gamintojo garantijos gali siekti net 50 metų). Kad būtų pasiektas toks rezultatas nereikia sudėtingos keraminių čerpių priežiūros, jų nebūtina šveisti ar plauti, šie produktai atsparūs žalingam aplinkos poveikiui. Dar vienas keraminių čerpių privalumas, ypač aktualus šiomis dienomis, tai yra visiškai nekensmingas, ekologiškas produktas, kuris netgi mažina neigiamą radiacijos poveikį.

Keraminių čerpių atsparumas

klinkerisVienas iš svarbiausių keraminių čerpių bruožų naudojant mūsų klimato sąlygomis – atsparumas šalčiui. Keraminės čerpės nepakeičia savybių esant net labai žemai oro temperatūrai. Taip pat jos atsparios drėgmei, tiksliau, ji nesikaupia ant čerpių, nes jos yra laidžios orui ir drėgmė paprasčiausiai išgaruoja. Dėl šios priežasties čerpės nerūdija jų nedengiant jokiomis papildomomis priemonėmis.


Susisiekite dėl keraminių čerpių